Obrazek hudebni obor
Obrazek vytvarny obor
Obrazek dramaticky obor
Obrazek tanecni obor

logo kufr

KUFR - dechový orchestr Základní umělecké školy Josefa Kličky, Klatovy

Vznikl v roce 1969, kdy učitel tehdy ještě Lidové školy umění J. Kličky Pavel Czayczyk, sestavil ze žáků školy první soubor. Těleso bylo od samého začátku velmi aktivní. Úspěšně se zúčastňovalo soutěží a přehlídek a rychle se stalo v Klatovech známé a populární.

Orchestrem prakticky prochází většina žáků dechového oddělení školy. Mnozí zůstávají i po absolvování studia dále členy, jiní využívají svých zkušeností ze hry v orchestru a jsou aktivními hudebníky v jiných hudebních seskupeních.
Péčí svého dirigenta Františka Kubaně - vede orchestr od roku 1977 a výbornou přípravou žáků v individuální výuce učiteli školy si více než padesátičlenný orchestr stabilně udržuje velmi dobrou uměleckou úroveň.
KUFR pravidelně zajíždí koncertovat do bavorského lázeňského města Zwieselu a Neukirchenu, účastní se každoročně Švihovského hudebního léta, je zván na přehlídky a slavnosti do nejrůznějších míst. Často se s orchestrem setkáte v Klatovech při společenských či sportovních událostech, při koncertních vystoupeních na náměstí a v divadle. Orchestr reprezentoval město Klatovy v Poligny ve Francii, v Heemskerku v Nizozemsku, v Sumiswaldu ve Švýcarsku, na dnech Evropské hudby v Bavorsku, zúčastnil se festivalu dechových orchestrů mladých v maďarském městě Veszprém, má přátelský vztah s italským orchestrem z Vigo Cortesano, spolupracuje s jinými českými dechovými orchestry. Řadu vystoupení realizuje při společných koncertech s Landkreismusikschule Cham - partnerskou školou ZUŠ J. Kličky. V posledních letech má také přátelské styky s hudebním pedagogem, dirigentem a skladatelem Joelem Blahnikem z USA. V listopadu 2009 se orchestr představil v pořadu České televize „ a tuhle znáte ?“

 

stránky dechového orchestru

Základní umělecká škola Josefa Kličky

Plánická 208/I.
Klatovy
339 01

spolecne logo dolnimodul svetle
logo stonozkaFILMpro logo bile new

ZUŠ Klatovy designed by Nova-Design